Akademi Gurme Çikolata

1988 yılından günümüze sürekli geliştirerek getirdiğimiz tecrübelerimiz, mükemmeliyetçi, öncü ve yenilikçi yaklaşımlarımız ile 2017 yılında kurduğumuz firmamızda kaliteli hammaddeler kullanarak, seçkin çikolatalar ve çikolatalı ürünler üreterek, müşteri odaklı yaklaşımımızı ilk günki heyecanımızla ileriye taşıyıp, tüketicilerimize ve kullanıcı şeflerimize çikolata tadında keyifli katkılar sağlamaktır..

Tarihçe

Akademi Gurme Çikolata Fatih Aysu, Abbas Lal ve Turhan Mumcu’nun sektörde 30 yıllık tecrübe, deneyim ve enerjilerinin birleşmesi sonucunda Mart 2017 yılında İkitelli / İstanbul’da kuruldu.Fatih Aysu Üretim, ARGE ve İşletme üzerine , Abbas Lal ve Turhan Mumcu satış ve pazarlama üzerine 30 yıldır sektörümüze hizmet etmişlerdir. Yeni fabrika binamızı, girişim ve yatırımlarımızı, kazandığımız başarılara paralel olarak, değerlerimiz arasında olan farklılık ve hızlılık ilkesine dayalı şekilde sürdürerek Ekim 2017 yılında İstanbul / Beylikdüzü’nde bulunan yeni binasına taşımış bulunmaktadır.
Akademi Gurme Çikolata’nın kalitesi ve lezzetli ürünlerinin sırrı üç kurucu arkadaşın tecrübe, bilgi ve donanımlarının sonucu titizlik, sıfıra’a yakın hata ile çalışma, en kaliteli hammadde ve tekniğine uygun teknoloji ile üretim yapmaktan gelmektedir.
200’ü aşkın çeşidimiz ile waffle ve fondü çikolataları, spesiyal çikolata iç dolguları, endüstriyel çikolatalar olan pralin, ısıya dayanıklı çikolatalar, kuvertür, konfiseri , ganaj, damla (ısıya dayanıklı) ve parça çikolatalar (ısıya dayanıklı) gibi bir çok geliştirdiği ürün ile sektörüne öncülük etmektedir.
Akademi Gurme Çikolata Callei , Drou ve Gioretto markaları ile her zaman artan ürün ve işletme kalitesi ile tüm kullanıcı ve müşterilerine ürünlerini sunmaktadır.

Değerlerimiz

YENİLİKÇİLİLİK , ÖNCÜLÜK VE DİNAMİKLİK
Ülkemiz ve dünyada gerçekleşen yenilikleri takip ederek, işimiz ile ilgili konularda yenilikçi ve öncü olarak, dinamik ve esnek yapımız ile rekabetçi koşullarda üstünlük sağlamak.

 

KULLANICI ODAKLILIK
Kullanıcı şeflerimiz ve müşterilerimizin beklentileri ve istekleri doğrultusunda, kalite standartlarını her geçen gün üst düzeye taşıyarak, korumak ve geliştirmek en büyük hedefimizdir.
Departmanlarımız arası koordinasyon ve esnek müşteri yaklaşımlarımız ana ilkelerimizdendir.

 

GÜVENİLİRLİK VE İSTİKRAR
Bu güne kadar kazandığımız değerlerimizi, kendimizi, marka değerimizi, misyonumuzu geliştirerek korumak. Çalışanlarımız, tüketici ve kullanıcı şeflerimizin haklı güvenini aynı istikrar ile sürdürmektir.

 

BİLGİ VE TECRÜBE
Bu güne kadar edindiğimiz bilgi ve tecrübeler bizleri besleyen ana hatlarımızdır. Bizler ekip olarak her zaman kişisel gelişime ve öğrenmeye hazırız.

 

FARKLIYIZ, HIZLIYIZ
Farklıyız; yaptığımız her işte fark yaratırız, kullanıcı şeflerimize, müşterilerimize, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza değer katarız, üstün kaliteli ürünlerimizi Türkiye ve dünyaya sunar, kullanıcı ve tüketicilerimizi unutmayız.
Hızlıyız; üretim, tasarım ve lojistik anlamda, logomuzda bulunan alt ve üstteki çizgiler hızımızın göstergesidir.

 

DEĞERLERİMİZE BAĞLIYIZ
Birbirimize iş ortaklarımıza, kullanıcı şeflerimize ve müşterilerimize açık, içten, dürüst ve adiliz. Geçmişten gelen tüm değerlerimize bağlıyız ve saygılıyız. Değerlerimizdeki tüm bireylerin fikirlerini en önde tutar, kararlarımızı tüm değerlerimize göre alırız.
Logomuzda bulunan iç içe geçmiş c harfleri bağlılığımızın simgesidir.

Markalarımız

CALLEİ: Genel ürün portföyümüzde ürünlerimizi temsil eden adımız.
DROU: Genel ürün portföyümüzde ürünlerimizi temsil eden adımız.
GİORETTO: Spesiyal çikolata iç dolgu, pastacılık ve bisküvi iç dolgu ürünlerimizi temsil eden adımız.

Misyonumuz

1988 yılından günümüze sürekli geliştirerek getirdiğimiz tecrübelerimiz, mükemmeliyetçi, öncü ve yenilikçi yaklaşımlarımız ile 2017 yılında kurduğumuz firmamızda kaliteli hammaddeler kullanarak, seçkin çikolatalar ve çikolatalı ürünler üreterek, müşteri odaklı yaklaşımımızı ilk günki heyecanımızla ileriye taşıyıp, tüketicilerimize ve kullanıcı şeflerimize çikolata tadında keyifli katkılar sağlamaktır.

Vizyonumuz

Kurumsal yapımızla Türkiye ve dünya pazarında çikolata, endüstriyel çikolata ürünleri ve waffle çikolatalarında öncü, akla ilk gelen markalardan olmak.

Kalite ve Gıda Güvenliği Politikamız

İşletmemiz ile ilgili tüm yasal düzenlemelere ve kanunlara uyar, bunları çalışanlarımıza aktararak verimliliği artırırız. Üretimin her aşamasında hammadde alımından son ürüne kadar tüm yönetmelik ve yasal yükümlülüklere uyarız. Bütün aşamalarımızda standartlaşma ve sürdürülebilir bilgi akışını en üst seviyede sağlarız. Üretimlerimizi yenilenmiş teknolojiler ve yöntemler kullanarak en güvenilir şekilde yapar ve yaptığımız işlerde lider oluruz. Üretimlerimiz esnasında sıfır hataya yakın çalışarak ve gıda güvenliği unsurlarını garanti altına alarak, bütün kullanıcı, müşterilerimizin isteklerini karşılar ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarız. Tedarikçi ve kullanıcı firmalarımızı kendimizin bir parçası olarak görüp, vizyonumuz doğrultusunda verimliliğimizi sürekli artırarak ileriye dönük birlikte yatırımlar yaparız. ISO 9001,ISO 22000,BRC ve helal belgeleri standardında, tüm gerekliliklerin çalışanlarımız ve bizler tarafından değişen şartlara uyarak yerine getirilmesini sağlarız. Bizlerin ve çalışanlarımızın becerilerini, kişisel gelişim, gıda ve kalite güvenliği faaliyetlerine katılımlarını sağlarız. Üretimlerimizde en kaliteli hammaddeleri kullanırken gıda güvenliği konusunda titiz ve ihtisaslaşmış firmalar ile çalışmayı tercih ederiz.

Her Aşamada Toplam Kalite Yönetimi

  • Toplam kalite anlayışı içerisinde, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için gerekli olan insan, yönetim, yapılan iş, ürün ve hizmet kalitemizin özel bir sistem ve yaklaşım içerisinde tüm birimlerimizin hedef ve fikir birliğini sağlayarak ele alırız.
  • Toplam kalite yönetimi bizim yaşam ve yönetim felsefemizdir.
  • Hataları ayıklamak yerine, sıfır hataya yakın çalışırız
  • Müşteri memnuniyetini maddi kardan önce ilk sırada tutarız.
  • İnsan’a ve sürekli gelişime önem veririz.
  • Planla, uygula, kontrol et, geliştir, yaşam felsefemizdir.
  • Zamanında lojistik ve teknik konularda hızlıyız.